CHP'li Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, son dönemde Türk milletini hedef alan çarpıcı ifadelerle gündeme geldi. Katıldığı bir programda yaptığı konuşmada, Türk milletini alenen aşağılayıcı ve tartışma yaratan ifadeler kullandı.

Akgün'ün sözleri oldukça çarpıcıydı: "Konuşmaya bile gerek yok. 250 bin sene sonra dahil Türkiye Avrupa medeniyetini ve demokrasisini yakalayamaz. Genetik olarak biz buna müsait değiliz. Çünkü biz çalışarak kazanma en iyisini yapma konusunda, genetik olarak böyle bir yapıya sahip değiliz."

1 Ölü, 10 Yaralı ve 174 Kişi Kurtarıldı 1 Ölü, 10 Yaralı ve 174 Kişi Kurtarıldı

Program sırasında bir katılımcının, "Başkanım, söylem Türk milletini aşağılamış olmuyor mu?" şeklindeki tepkisine ise Akgün'ün yanıtı çarpıcı oldu: "Aşağılıyor tabii ki. Yükselmesi için bana örnek vereceksin. Diyeceksin ki; 1923 yılında savaştan çıkan Türkiye Cumhuriyeti Mercedes üretti, BMW üretti, tren yaptı, uçak yaptı. 1953 yılında savaştan çıkan Kore'de kişi başına düşen gelir 40 bin dolar. 12-14 aracı var Amerika'dan Avustralya'ya kadar Kore arabasına binerler. Çünkü teknolojisi yüksek."

Akgün'ün bu çıkışı sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı ve birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı.