Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart'ta düzenlenen Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy kullanmak üzere Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'na gitti. Eşi Emine Erdoğan ile birlikte sandık başına gelen Erdoğan, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Seçimlerin ülke ve millet için hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ettiğini belirten Erdoğan, bu süreçte milletin ve kendilerinin yoğun bir tempoya maruz kaldığını ifade etti.

Akşener'den, İmamoğlu ve Yavaş'a Hırsızlık Suçlaması Akşener'den, İmamoğlu ve Yavaş'a Hırsızlık Suçlaması

Erdoğan, daha önce gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından şimdi de Mahalli İdareler Genel Seçimi'nin yapıldığını hatırlattı. Ardı ardına yapılan bu seçimlerin hem milleti hem de kendilerini yorduğunu dile getiren Erdoğan, şunları söyledi: "Çünkü çok yoğun bir kampanya geçirdik. Bu kampanyadan sonra da bugün bu seçimleri icra etmek suretiyle yerel yönetimlerden inşallah ülkemiz, milletimiz için hayırlı bir netice çıkar diye düşünüyorum. Bu seçim ülkemizde birbirine yakın süreçte yeni bir dönemin başlangıcına vesile olacak. Bir taraftan milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi diğer taraftan yerel yönetim seçimleri, bunların ülkemizde inşallah yeni bir dönemin, yeni yüzyılın başlangıcına vesile olmasını diliyorum. Milletimize gösterdiği bu sadakat için de şahsım ve tüm partili arkadaşlarım olarak teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle bütün sandık kurulu mensubu arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum."

Erdoğan, oy kullanmasının ardından okul içinde ve bahçesinde bulunan vatandaşlarla selamlaştı ve bazılarıyla fotoğraf çektirdi. Vatandaşların sevgi gösterileri ve tezahüratlarına karşılık veren Erdoğan, bir süre onlarla sohbet ettikten sonra aracına binerek okuldan ayrıldı.

Basın mensupları da Erdoğan'ın oy kullanma sürecine yoğun ilgi gösterdi ve sabah saatlerinden itibaren canlı yayınlarını sürdürdü.