Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da düzenlenen bir mitingde yaptığı konuşmada, siyaset anlayışlarının temelini oluşturan "eser ve hizmet" odaklı yaklaşımlarını vurguladı. Siyasi cambazlığa ve popülizme başvurmadıklarını belirterek, yalan ve yanlış ifadelerle halkı yanıltmaya yönelik bir politikadan kaçındıklarını ifade etti.

Devlet Bahçeli'nin Ramazan Bayramı Mesajı Devlet Bahçeli'nin Ramazan Bayramı Mesajı

Cumhurbaşkanı, AK Parti hükümetinin son 21 yıl içinde Şanlıurfa'ya toplam 330 milyar lira tutarında yatırım yaptığını belirtti. Bu yatırımların, eğitimden sağlığa, ulaştırmadan sosyal yardımlara kadar geniş bir yelpazeyi kapsadığını detaylandırdı.

Eğitim alanında, Şanlıurfa'ya 13 bin 779 yeni derslik inşa edildiğini, bu sayede şehirdeki eğitim kapasitesinin önemli ölçüde artırıldığını belirtti. Ayrıca, gençlik ve spor alanında, 5 bin 22 yatak kapasitesine sahip yükseköğrenim yurtları ve 30 bin seyirci kapasiteli 11 Nisan Stadyumu başta olmak üzere toplamda 73 adet spor tesisi inşa edildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık alanında da önemli yatırımların yapıldığını ifade etti. Şanlıurfa'ya, 500 yataklı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere toplamda 1970 yataklı 17 hastane ve diğer sağlık tesisleri kazandırıldı. Bu yatırımların şehrin sağlık hizmetlerinde devrim yarattığını belirtti.

Ulaştırma projelerine de değinen Cumhurbaşkanı, 29 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 619 kilometreye çıkardıklarını, Diyarbakır-Şanlıurfa ve Şanlıurfa-Mardin yolları gibi önemli arterlerde çalışmalar tamamladıklarını vurguladı. Ayrıca, Şanlıurfa'ya 5 baraj, 4 gölet ve 41 sulama tesisi kazandırıldığını, bu projelerle 3,3 milyon dekar zirai arazinin sulamaya açıldığını ve çiftçilere yıllık 24 milyar liralık zirai gelir artışı sağlandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi rakiplerinin aksine, vaatlerde bulunmanın ötesinde, söz verdikleri projeleri hayata geçirdiklerini ve Türkiye'yi daha müreffeh bir geleceğe taşıma konusunda kararlı olduklarını ifade etti. Bu bağlamda, Şanlıurfa ve Türkiye'nin geleceği için büyük ve vizyoner projelerin altını çizerek, halkın yaşam standartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.