Spor Toto Süper Lig takımlarından Galatasaray'ın Riva arazisi projesinde ihale resmen sonuçlandı. Bu bağlamda Riva arazisi ihalesini kazanan firmalar ise Fema İnşaat ve KLV İnşaat oldu.

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray sonunda Riva arazisi için ihaleyi resmen gerçekleştirdi. Galatasaray Spor Kulübü'nün İstanbul'da Riva arazisi için gerçekleştirdiği ihalenin sonuçları da belli oldu. İhaleyi kazanan firmalar Fema İnşaat ve KLV İnşaat olarak açıklandı.

Fema İnşaat ve KLV İnşaat firmaları ortaklaşa götürecekleri proje kapsamında Riva arazisinin satış değeri olarak 3 milyar 100 milyon lira taahhüt etmeyi kabul etti. Şirket payına düşen rakam ise 1 milyar 178 milyon olarak açıklandı. Riva arazisinde şirket payının % 20'si Emlak Konut'a %80'i ise Galatasaray'a kalacak. Galatasaray'ın bu ihale satışından ise kasasına yaklaşık olarak 950 milyon lira kalacak.

Uzun süredir gündemi meşgul eden Riva arazisi yapılan bu ihaleye sarı kırmızılı taraftarlar sosyal medya üzerinden de destek verdiler. İhale için yapılan ilk oturumda en yüksek fiyat teklifini ise DAP yapı şirketi adına Elmas İnşaat'tan gelmişti. Şirketin satış geliri olarak Galatasaray'a 1 milyar lira önerdiği belirtilmişti. İkinci yüksek teklifi ise ihaleyi kazanan Fema İnşaat-KLV İnşaat ortaklığından gelmişti.

Galatasaray'ın Riva arazisi satışından kasasına girecek olan yaklaşık 950 milyon lira ile borçlarının bir kısmını azaltarak bunları sabit tutmayı da planlıyor.