Megakent İstanbul'a yepyeni bir kule daha geliyor. Çamlıca TV Radyo Kulesi yapımı inşaatında bizzat bulunan ve projeyi yerinden inceleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yakın bir zaman dilimi içerisinde ikinci bir kule yapımı için her şeyin tamamlanacağını belirtti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yepyeni projeler doğrultusunda Türkiye'nin ekonomik alanda da güçleneceğini belirterek Çamlıca TV Radyo Kulesi yapımının proje etabında bulunarak konuya bizzat yerinde şahit oldu.

221 metre yüksekliğinde olacak yeni kulenin müjdesini veren Ahmet Arslan açıklamasında, "Kulenin duvar kalınlıkları depreme oldukça dayanıklı. En tepede kalınlık daha da incelirken aşağıda ise daha da kalınlaşarak devam ediyor. Toplam yüksekliği ise zeminle beraber yaklaşık olarak 370 metre olacak. Bugünden itibaren 220 metre yüksekliğe kadar gelmiş bulunmaktayız. Binayı tamamlayacak olan parçaların her biri teker teker yukarı çekiliyor." ifadelerini kullandı.

Yeni yapının çok fazla özelliğe sahip olacağını belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Çamlıca TV Radyo Kulesi ile birlikte dijital anlamda da yeni özellikler gelecek. RTÜK ile yaptığımız son görüşmelerde 80 kadar FM radyonun yayını sağlıklı olarak dinlenebilecek. Yurt dışından da bazı siparişlerimiz oldu. 10 günlük kadar test süreci sonrasında yayınlar daha sağlıklı bir hale gelecek." şeklinde konuştu.