Melih Gökçek'in MHP'den aday olacağı iddialarını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı v, Gökçek'in istifası için "iş olsun diye görevden alınmadı" ifadelerini kullanmıştı. Büyük ses getiren açıklamalara Gökçek'ten yanıt gecikmedi. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Melih Gökçek, "Davama zarar vermemek için susmaya devam ediyorum. Bir suçum varsa açıklamazsan namertsin." ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın açıklamalarına Melih Gökçek'ten sert yanıt geldi.

"VALLAHİ TOZUNU ATARIM"

Melih Gökçek sosyal medya hesabında Hayati Yazıcı'nın sözlerine tepkisini şu ifadelerle dile getirdi: "Ya sabır celle celalühü... Davama zarar vermemek için susmaya devam ediyorum. Benimle ilgili kamuoyunun önüne çıkamayacak bir suçum varsa açıklamazsan namertsin. Hadi yiğitsen devam et. Sabrımı taşırma. Vallahi tozunu atarım."

"GÖKÇEK'İN GÖREVDEN ALINMASI İŞ OLSUN DİYE DEĞİL"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, canlı yayında kendisine Melih Gökçek'in MHP adaylığı konusuyla ilgili soruya, "Benim gündemimde böyle bir konu yok. Bu konularda biraz mesafeliyim. Onun için görüş bildirmeyeceğim. Sözünü ettiğiniz kişi, bizim partimizde belediye başkanlığı yaptı, görevini bırakması istendi. Gökçek'in görevden alınması iş olsun diye istenmedi. Bunun ötesinde bir yorum yapmayacağım." cevabını vermişti.