İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatili boyunca yaşanan trafik denetimleri ve kazalar hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Yerlikaya, tatil süresince 26 bin 804 güvenlik personelinin görev aldığını ve 3 milyon 642 bin 538 denetim gerçekleştirildiğini belirtti. Bu denetimler sonucunda 485 bin 710 işlem yapıldı, bunların 207 bin 407'si hız nedeniyle yapıldı. Bakan, trafikteki en büyük sorunun aşırı hız olduğunu vurguladı.

Uluslararası Ceza Mahkemesi Netanyahu İçin Tutuklama Talep Etti Uluslararası Ceza Mahkemesi Netanyahu İçin Tutuklama Talep Etti

Bayram tatilinde meydana gelen 6 bin 530 trafik kazasında 75 kişinin hayatını kaybettiğini ve 10 bin 810 kişinin yaralandığını ifade eden Yerlikaya, trafik kurallarına uyulması ve emniyet kemeri takılması çağrısında bulundu.

Bakan Yerlikaya, selektörle radar uyarısına kesilen cezalara da değindi. Düzce'de selektörle radar olduğunu karşı yönden gelenlere bildiren 14 sürücüye kesilen trafik cezalarının iptal edildiğini duyurdu.

Trafikteki denetimlerin önümüzdeki günlerde daha da artırılacağını belirten Bakan Yerlikaya, vatandaşları aşırı hız konusunda uyarmaya devam ederek, selektörle radar uyarılarının yapılmasına ve bu konuda yardımcı olunmasına çağrıda bulundu.