Yük Mühendisliği Birliği (YMB), 3 Temmuz 2024 tarihinde saat 13:00-18:00 arasında Address Hotel İstanbul’da "Yük Mühendisliği Hizmetlerinde Sigorta Semineri" düzenledi. Bu önemli etkinlik, yük mühendisliği gerektiren kaldırma ve taşıma hizmetleri alanında faaliyet gösteren firmaların gelecekte mali ve itibari zarara uğramamaları için hangi riskleri, ne tür poliçelerle, nasıl güvence altına alabileceklerini tartışmak üzere organize edilmiştir. Ayrıca, sigortalı hasarlarda karşılaşılan problemler ve risk-sigorta poliçeleri ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verilmiştir. Polaris Sigorta ve Reasürans Brokerlik Hizmetleri A.Ş.'nin sponsorluğunda düzenlenen bu seminerde, sektörün önde gelen yöneticileri ve uzmanları konuşmacı olarak yer aldı. Sigorta konusundaki mevcut soru veya sorunlara çözüm yolları önerilmiş, öneriler ilgili yetkililerin gündemine taşınmış ve çözümlenmesi hızlandırılmıştır.

Seminerin moderatörlüğünü Polaris Sigorta Brokerlik A.Ş. İş Geliştirme Müdürü Perihan Koçak üstlenirken, ilk oturumda İstanbul Gelişim Üniversitesi'nden Doç. Dr. Hakan Özcan, "Sürdürülebilir Rekabetin Korunmasında Sigortanın Önemi" başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Hareket AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunkum, "Müşteri Gözüyle Sigorta" konusunu ele alırken, Polaris Sigorta Brokerlik A.Ş. Yönetici Ortağı Candeniz Başyurt ise "Sigorta Brokerliği ve Sektör Özelindeki Sigorta Ürünleri" hakkında bilgi verdi.

Emekli Maaşlarına Ek Zam Geliyor Emekli Maaşlarına Ek Zam Geliyor

İkinci oturumda ise Polaris Sigorta Brokerlik Özel Riskler ve Reasürans Direktörü Özgür Şengül, "Risk Değerlendirmesi ve Sigorta Poliçelerinin Maliyetlendirilmesi" üzerine konuştu. Mühendislik Sözleşmeleri ve Sigorta Hukuku Uzmanı Av. Emel Yücesoy Sarı, "Yük Mühendisliği Hizmetlerinde Sigorta Hukuku"nu anlattı ve Sigorta Eksperi İlter Mutlu Türk, "Sigorta Eksperlerinin Gözüyle Hasar" konusunu işledi.

Etkinliğin sonunda, YMB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunkum tarafından konuşmacılara ve sponsorlara plaket takdimi yapılmıştır. Katılımınız bizleri onurlandırmıştır.