AK Parti'de Değişim Süreci Başlıyor

Türkiye'nin İkinci Astronotu Tuva Cihangir Atasever, Yörünge Altı Araştırma Uçuşunu Gerçekleştiriyor Türkiye'nin İkinci Astronotu Tuva Cihangir Atasever, Yörünge Altı Araştırma Uçuşunu Gerçekleştiriyor

AK Parti'de geleneksel istişare kampıyla değişim süreci başlıyor. Geçen yıl seçimler nedeniyle yapılamayan kamp, bu yıl yeniden düzenlenecek ve parti içindeki değişim süreci hız kazanacak. AK Parti, büyük kongresinde köklü bir değişim yaparak yeni bir soluk getirmeyi planlıyor.

Değişim süreci, kamp ve kongreden oluşan 2K formülü ile devam edecek. İlk olarak, 7-9 Haziran tarihleri arasında Kızılcahamam'da milletvekilleri kampı düzenlenecek. Ardından, 1-2 Temmuz tarihlerinde AK Parti Genel Merkezi'nde yapılacak belediye başkanları kampında izlenecek yol haritası belirlenecek.

22 Haziran'da toplanacak olan MKYK toplantısında parti yönetiminde yapılacak değişikliklerle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük kongreye hazırlık sürecini başlatması bekleniyor. Büyük kongrede köklü bir değişimle partiye yeni bir soluk getirilmesi amaçlanıyor.

İlk etapta bazı genel başkan yardımcılarının değiştirilmesi ve il başkanlarına yeni atamalar yapılması öngörülüyor. 7-9 Haziran'da gerçekleştirilecek istişare kampında, Erdoğan milletvekillerine yeni yol haritasını aktaracak. Vekillerin disiplinli çalışmaları, seçim bölgelerini ihmal etmemeleri ve yerel seçimde başka partiyi tercih eden seçmenlerin gönlünün yeniden kazanılması için talimatlar vermesi bekleniyor.

Kampa bakanlar, bakan yardımcıları, MKYK üyeleri, MDK üyeleri, parti içi demokrasi hakem kurulu üyeleri, siyasi erdem etik kurulu üyeleri, kurucular kurulu üyeleri, milletvekilleri, kadın ve gençlik kolları ve birim başkan yardımcıları katılacak.