Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yaklaşan 9 günlük Ramazan Bayramı süresince köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını açıkladı, bu da bayramın tatilini geçirmek isteyenler için önemli bir kolaylık sağlayacak.

Bakan Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün işletmesindeki köprü ve otoyolların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 9 gün boyunca ücretsiz olacağını duyurdu. Bu karar, vatandaşların bayram tatilini daha rahat ve ekonomik bir şekilde geçirmelerine yardımcı olacak.

Eyüpsultan'daki Ölümcül Kaza İçin Kırmızı Bülten Çıkarıldı Eyüpsultan'daki Ölümcül Kaza İçin Kırmızı Bülten Çıkarıldı

Ulaştırma Bakanı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Trafiğin yoğun olduğu karayolu güzergahlarındaki yol çalışmalarımıza geçici olarak ara verdik. Bayram süresince devam eden yol bakım onarım çalışmalarını minimum seviyeye indirdik ve şerit daraltmalarını mümkün olduğunca kaldırdık" dedi.

Ayrıca, otobüs terminallerinde denetimlerin sıkılaştırıldığını ve fahiş fiyat uygulamalarıyla ilgili firmalara uyarılarda bulunulduğunu belirtti. Korsan taşımacılık yapan, sefer izni olmadan faaliyet gösteren veya izinli olmayan yerlerde yolcu indiren veya bindiren, ayrıca fahiş fiyatlarla otobüs bileti kesen firmalara idari para cezaları uygulanacağını da ekledi.

Diğer yandan, İstanbul, Ankara ve İzmir'de demiryolu ulaşımı da bayram boyunca ücretsiz olacak. Ücretsiz hizmet sunulacak hatlar şunlardır:

İstanbul'da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metroları
Ankara'da Başkentray
İzmir'de İZBAN
Bu uygulamaların, vatandaşların bayram dönemini sevdiklerini ziyaret etmek veya tatil yapmak için daha uygun ve huzurlu bir şekilde geçirmelerine katkı sağlayacağı öngörülüyor.