Trabzon'da gerçekleşen maç sonrası saha içi olaylar büyük bir karmaşaya yol açtı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili 12 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Süper Lig'in 30. haftasında oynanan karşılaşmada Fenerbahçe, deplasmanda Trabzonspor'u 3-2 mağlup etti. Ancak maç sonrası, Trabzonsporlu taraftarlar ile Fenerbahçe futbolcuları arasında çıkan arbede büyük endişeye sebep oldu. Bu olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada, olaylarla ilgili ilk tespitlere göre 12 kişinin gözaltına alındığını ve soruşturmanın devam ettiğini belirtti. Bakan, açıklamasında şunlara yer verdi:

Maç sırasında Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'a yabancı madde atan C.K. isimli kişi tespit edilerek gözaltına alındı ve soruşturma başlatıldı.

Müsabaka sonrası sahaya ilk atlayan H.Ç. adlı kişinin kaldığı otel belirlendi ve kişinin Rize istikametine gitmesi üzerine takip edilerek Yomra ilçesinde yakalandı.

Maç sonunda sahaya atlayıp futbolculara doğru koşan kişinin, stadyuma giriş yapmış olduğu passolig sahibinin C.Ç. olduğu belirlendi ve şahsın Araklı ilçesinde yakalanarak soruşturma başlatıldı.

Fenerbahçe kalecisi Dominic Livakovic'i darp eden O.B. adlı kişi ise Kalkınma Mahallesi'nde yakalanarak gerekli işlemler başlatıldı.

Sosyal medya üzerinden taraftarları havalimanına çağıran T.C.S., K.M., O.O., E.T. ve A.A. isimli kişiler de yakalanarak soruşturma başlatıldı.

Müsabaka sonrası yapılan kamera çalışmalarıyla sahaya girdiği tespit edilen A.S. ve B.T. adlı kişiler de yakalandı ve işlemlere başlandı.

Şu ana kadar tespit edilen 12 kişi hakkında adli ve idari işlemlere başlanmış olup, olaylarla ilgili detaylı inceleme ve soruşturma devam etmektedir.