Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart seçimlerinin ardından milletin tercihine saygı duyduklarını belirterek, seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklamasını yaparak gündemi değerlendirdi.

Bahçeli, milli iradenin sandıkta tecelli ettiğini vurgulayarak, "Aziz milletimizin takdir ve tercihi başımızın üstündedir. Sandıktan çıkan demokratik karara saygımız da tamdır." ifadelerini kullandı. Ayrıca, seçim sonuçlarının çok boyutlu değerlendirmesinin yapılacağını belirtti.

Özellikle ekonomik şikayetlerin siyasal alana etkisine dikkat çeken Bahçeli, "Ekonomik şikayetlerin toplumsallaşıp siyasal alana sirayetiyle tepkisellik dozu bir hayli fazla olan sonuçlar ülke genelinde tezahür etmiştir." şeklinde konuştu. Aynı zamanda, seçime katılım oranının da düştüğüne dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin görev başında olduğunu ve atılım ve reform hamlelerinin devam edeceğini belirten Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğin devam edeceğini ifade etti. Cumhur İttifakı'nın TBMM'deki sayısal ve siyasal çoğunluğunun önemine vurgu yaptı.

Bahçeli, seçim sonuçlarının her ne olursa olsun MHP'nin müessir bir başarı elde ettiğini ve gelecek süreçte daha fazla çalışacaklarını vurguladı. Ayrıca, milletin mesajlarını aldıklarını ve bu doğrultuda hareket edeceklerini belirtti.

Son olarak, seçilen belediye başkanlarına, meclis üyelerine ve Cumhur İttifakı'nın değerli adaylarına teşekkür eden Bahçeli, Türk milletine Ramazan ayı dolayısıyla selam ve sevgilerini iletti ve Cumhur İttifakı'nın kararlılığının devam edeceğini ifade etti.