TÜRKİYE Haberleri

TÜRKİYE haberleri ve güncel TÜRKİYE gelişmeleri, TÜRKİYE ile ilgili tüm video, TÜRKİYE fotoğrafları ve TÜRKİYE haberleri Medya24 - Haber, Spor, Magazin ve Son Dakika Haberleri sitemizde


Spor

UEFA, 2026 Avrupa Ligi ve 2027 Avrupa Konferans Ligi finallerinin Türkiye'de yapılacağını açıkladı. İki final Dolmabahçe ve Yeni Ankara Stadyumu'nda...

Ekonomi

TCMB, politika faizini %50’de sabit bıraktı. Yatırımcılar enflasyon ve piyasa hareketlerini yakından izliyor.

Ekonomi

Fitch Ratings, Türk borç sermaye piyasasının iyileşen durumu ve orta vadeli büyüme beklentileriyle Türkiye'ye ilişkin pozitif bir tablo çizdi.

Gündem

Yargıtay Başkanlığı için gerçekleştirilen seçimlerde, 36 turun ardından Ömer Kerkez 37. turda başkan seçildi.

Politika

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis arasında Hamas'ın statüsüne dair farklı görüşlerin dile getirildiği görüşme.

Ekonomi

Türkiye'de kripto para piyasasını düzenlemek için SPK denetimi ve müşteri varlıklarının güvenli saklanması gibi yeni düzenlemeler yolda.

Gündem

Rose Nouri, Türkiye'de sanat faaliyetlerini daha özgür bir ortamda yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için yakında müracaatlarda bulunmayı hedefliyor.

Ekonomi

Bakan Şimşek, 2026'da enflasyonun tek hanelere düşeceğini ve bütçe disiplinini sağlayacaklarını söyledi.

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti Genel Merkezi'nde yeni anayasa gündemiyle buluştu.

Gündem

Avukat Kadir Kartal, düşünürlerle yaptığı toplantıda, Türk milletinin milli egemenlik, bağımsızlık, sosyal adalet ve kültürel kimlik konularını ele aldı.

Gündem

İspanya, İtalya ve Almanya, artan başvuru yoğunluğu nedeniyle Türkiye'den gelen vize başvurularını haziran ayına kadar durdurdu.

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'deki insani krizi vurgularken, Cumhurbaşkanı Steinmeier, Almanya'nın farklı bir bakış açısına sahip olduğunu belirtti.