Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum mitinginde yaptığı konuşmada, parti olarak şehirlere olan sevgilerini her zaman eser ve hizmet siyasetiyle gösterdiklerini vurguladı. Erdoğan, "Bugüne kadar bu anlayışla Erzurum’a 21 yılda 173 milyar liralık kamu yatırımı yaptık" dedi. Eğitim alanında, 3 bin 911 adet yeni derslik kazandırdıklarını ve ikinci bir devlet üniversitesi olarak Erzurum Teknik Üniversitesi'ni kurduklarını belirten Erdoğan, gençlik ve spor alanında da 19 bin kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları ile birçok farklı branşta 73 spor tesisi inşa ettiklerini ifade etti.

Erdoğan, "Erzurum'u depreme dayanaklı bir şehir haline getirmekte kararlıyız" diyerek, şehre modern bir stat kazandırmak için hazırlıklara başladıklarını ve Palandöken ile Konaklı Kayak Merkezlerini birleştirecekleri bir projeyle Erzurum'un kış sporları merkezi hüviyetini güçlendireceklerini söyledi. Ayrıca, ihtiyaç sahibi Erzurumlulara 10,5 milyar liralık kaynak aktardıklarını belirtti.

Antalya'da Tünektepe Teleferik Kazası Antalya'da Tünektepe Teleferik Kazası

Sağlık alanında, toplamda 2 bin 32 yataklı 27 hastane dahil 107 adet sağlık tesisi kazandırdıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunlar arasında 700 yataklı Erzurum Şehir Hastanesi ve 400 yataklı Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bulunduğunu aktardı. Ayrıca TOKİ aracılığıyla 14 bin 919 konut uygulamasını hayata geçirdiklerini ve bunlardan 10 bin 17 konutun tamamlandığını, kalanlarının yapımına devam ettiklerini belirtti. Kentsel dönüşümde, 5 bin 435 riskli bağımsız bölümün dönüşümünü gerçekleştirdiklerini ve Aziziye ilçesindeki kentsel dönüşüm projesinde yaşanan gecikmeleri en kısa sürede çözeceklerini sözlerine ekledi.