Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Feyyaz Uçar, milli takımda yaşanan Semih Kılıçsoy krizi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Uçar, milli takıma seçilen Semih'in kendisini ağlayarak arayarak duygusal bir şekilde durumunu aktardığını belirtti. "Hocam, 3 gündür buradayım, hiçbir idmana alınmadım, burada çok mutsuzum. Beni buradan alın." şeklindeki Semih'in sözlerini paylaşan Uçar, bu durumun üzücü olduğunu vurguladı.

Feyyaz Uçar, "Semih beni ağlayarak aradı" başlıklı açıklamasında, milli takım kampında olan oyuncuların duygusal durumlarına dikkat çekti. Uçar'a göre, Semih Kılıçsoy'un yaşadığı bu sıkıntılar dikkate alınmalı ve çözüm bulunmalıdır. Bununla birlikte, Uçar Ahmetcan Kaplan'a da yapılan haksızlığa dikkat çekerek, milli takımın oyuncu seçimlerinde daha dengeli ve adil bir yaklaşımın olması gerektiğini belirtti.

Beşiktaş'ın milli takımda yaşanan krizle ilgili değerlendirmelerde bulunan sorumlusu Feyyaz Uçar'ın açıklamaları, futbol camiasında geniş yankı uyandırdı. Semih Kılıçsoy'un duygusal bir şekilde Feyyaz Uçar'ı araması ve sıkıntılarını paylaşması, milli takımdaki atmosferin önemli bir göstergesi olarak değerlendirildi.