Hayatının anlatıldığı' Ayla' filminin galasından sonra Haydarpaşa Numune Eğitim ve araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Süleyman Dilbirliği'ni ziyaret eden Kim, duygusal anlar yaşadı.

Odaya girince manevi babasının yanına giden Kim, gözlaşlarına hakim olamadı.

,10-rnMSsy0-gVNWdPB5LIw

İNSANLIK DERSİ VEREN ASTSUBAY YOĞUN BAKIMDA

Ayla filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Eunja Kim, filmin galasından sonra Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği'ni tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Kim'e, ziyarette İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Kayabaşı eşlik etti.

KORELİ AYLA, BABASININ ELLERİNE SARILDI

Coşkun Yılmaz, yaptığı açıklamada, bir evladın babasına duyduğu özlemin hüzünlü sahnesine şahitlik ettiğini anlatarak, 'Kim, hastane odasına girer girmez manevi babasının ellerine sarıldı, sonrasında çok ağladı.

MANEVİ EVLADINI HİSSETTİ

Çok hüzünlü bir sahneydi. Kim, ellerine sarılırken manevi babadı da tepki verdi. Hatta oradaki bir görevli, 'şimdiye kadar hiç tepki vermiyordu. Demek ki, evladının gelişini hissetti. Müspet bir durum oluştu' dedi. Kim, çok masumdu ve acı ile manevi babasının ellerini uzun süre bırakmadı' diye konuştu.

66 YIL SONRA KAVUŞTULAR

Koreli Kim, çok küçük yaşlarda manevi babası Süleyman Astsubay'dan ayrıldıktan sonra ömrünü hep onu özleyerek geçirdiğini, ilk fırsatta bir ziyaret gerçekleştirerek bu hasrete son vermek istediğini söylemişti.