İstanbul Deprem 5.1 Şiddetinde Deprem Oldu

Marmara Denizi'nde yaşanan depremlere ilişkin AFAD'ın verilerine göre, saat 10.42'de 5,1 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Bu sarsıntının Bursa'nın Mudanya ilçesinin 4,73 kilometre açığında, deniz yüzeyinin yaklaşık 8,98 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirlendi. Aynı bölgede saat 10.45'te ise 4,5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde yaşanan depremin ardından AFAD başta olmak üzere ilgili kurumların saha tarama çalışmaları için ekipleri bölgeye sevk ettiğini duyurdu. Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Marmara Denizi açıklarında hissedilen ve çevre illeri de etkileyen 5,1 büyüklüğündeki depremlerin gelişmelerini yakından takip ettiklerini ifade etti.

Bakan Yerlikaya, "İlgili kurumların tüm ekipleri saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edilmiştir." bilgisini paylaşarak depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini iletti ve "Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun." temennisinde bulundu.