Tiktok fenomeni Niluferland hakkında şimdiye kadar hiç bilmedikleriniz. İşte kendi anlatımıylşa Niluferland.

Merhabalar ben Niluferland.

Beni TikTon'tan çoğunuz tanıyor.

Sizlere kendimi kısaca tanıtmak istiyorum.

WhatsApp Image 2021-05-18 at 02.43.48

20 yaşındayım. Aslen Afyonluyum fakat ailem memur olduğu için Çorum'da dünyaya geldim. Benden sonra iki kız kardeşim daha var. Annem hemşire babam ise polis memuru.

Annem ve babam aralarındaki anlaşmazlıklar nedeni ile ayrı yaşıyor. Ben annemle birlikte yaşıyorum. Babamla da görüşüyorum, hiçbir zaman görüşmemi kesmedim. Şu an da Antalya'da ikamet ediyorum.

WhatsApp Image 2021-05-17 at 23.45.23 (2)

Liseyi sayısal bölümünde bitirdim, fakat üniversite sınavına girdim kazanamadım. Zaten pandemiden dolayı da üniversite sınavına çalışma fırsatım hiç olmadı. Üniversite okumayı çok istiyorum.

İlerde ki amacım hostes olmak. İyi bir dil eğitimi alıp çok başarılı olmak istiyorum.

WhatsApp Image 2021-05-18 at 02.44.25

TikTok'a nasıl başladım. Bu bana oldukça fazla soruluyor. Arkadaşım birisi TikTok videosu çekiyordu. Genelde de böyle başlıyorum sanıyorum bu macera. Arkadaşım çekerken çok merak ettim. Sen napıyorsun dedim. Bu soru karşısında bana 'Sen yapamazsın, boşver' dedi. O anda çıldırdım. Arkadaşıma inat TikTok videosu çekmeye başladım.

İlk önce amatörce çekimler yapıyordum. Bir hesabım vardı. TikTok'u iyi bilmediğim için 400 binlik hesaba erişim engeli çok geliyordu. Ayrıca canlı yayın yapıp para kazanıldığını bilmiyordum. Sadece video çekip yayınlıyordum. Bu hesaptan birşey olmayacağını anladım. Sıfırdan bir hesap açtım. İşte maceram böylece başlamış oldu.

WhatsApp Image 2021-05-17 at 23.45.24

Araştırdım, sağa sola danıştım ve içerik üretmeye başladım. Videolarımı araştırmalarım sonucu profesyonelce çekmeye başladım. Sonuç olarak canlı yayın yapmaya da başladım. 1000 takipçi ile yayın açıldığını öğrendim. Meğer ki önceki hesabım o yüzden erişim engeli alıyormuş.İikisi bir arada gitmesi gerekiyormuş. Şimdi daha profesyonelim içeriğimde 'Yoktu ki ' akımıyla herkesin dikkatini çektim.

Şu anda 1.9 milyon takipçim var. Çok mutluyum. Sonuçta kazancım sayesinde aileme de katkıda bulunuyorum. Buralara tek başıma geldim.
Her ne kadar beni linçleselerde bende bu platformda yer edindim.

'Sende bundan var mı, yoktu ki' akımıyla bu da benimle beraber yürüyen bir yol oldu.

WhatsApp Image 2021-05-17 at 23.45.23

Şimdi eskiye dönüp baktığımda eski videolarıma baktığımda ben bile izlerken kendime gülüyorum. Nereden nereye diyorum. Her ne kadar bir yerlere geldiysem, daha yolun çok başındayım. Gençlere söyleyebileceğim şey, birşey başlarken kararlılıkla ve hedef koyarak ilerlemenizi tavsiye ederim ve birşeyler olduğunda da şımarmamalarını tavsiye ediyorum. Çünkü bu platform da bir varken bir de yok olma ihtimaliniz çok yüksek. Kimler geldi kimler geçti. Ne uygulamalar geldi ne uygulamalar geçti.

Ben asla şımarmıyorum, ama kendime özgüvenim yüksek. Bunu asla yalanlayamam, çünkü bu medya ortamı çok acımasız. Tabi bir o kadar da güzel. Pişman mıyım? Hayır. Mesela eskiden benimle dalga geçenler ve tanımayanlar benimle ileşim kurmaya başladılar şimdi. Benimle hem iletişime geçmeye çalışıyorlar, hem de bana hayranlar.

WhatsApp Image 2021-05-17 at 23.45.23 (2)

Benim adım 'Niluferland'

Geçen her video izlenmeleri hep yüksektir. Bu da benim sosyal medya da ki gücümü gösteriyor. Tabi sevenler kadar sevmeyenler de var. İşin özü bir yerden başlamaktır.

Burdan tüm beni sevenlere teşekkürü bir borç bilirim.