Medya 24 - Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haber

Medya 24 - Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haber

Medya 24: Haber, dizi izle, magazin, ekonomi, spor gündemi.

FLAŞ HABER
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Medya 24 - Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haber ANASAYFASPORGÜNDEMPOLİTİKADÜNYATEKNOLOJİEKONOMİEĞİTİM MEDYA24 TV MEDYA24 RADYO
Taha Duran, Savunma Sanayi Sektöründeki Genç Patron...
Facebook Twitter Google Plus WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Ekonomi - - Editör: Medya24 Editör

Taha Duran, Savunma Sanayi Sektöründeki Genç Patron...

Duran Holding Yönetim Kurulu Üyesi Taha Duran çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Duran, İstanbul'da Ticaret ve Sanayi sektörünün istikrarlı gelişimi amacıyla iş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirmekte, iş dünyasının sorunlarının çözümüne katkı sağlarken yenilikçi biçimde büyümesi için faaliyet göstermektedir.

Duran Holding Yönetim Kurulu Üyesi Taha Duran çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Taha Duran, "İstanbul'da Ticaret ve Sanayi sektörünün istikrarlı gelişimi amacıyla iş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirmekte, iş dünyasının sorunlarının çözümüne katkı sağlarken yenilikçi biçimde büyümesi için faaliyet göstermektedir." dedi.

WhatsApp Image 2021-04-24 at 17.47.46

İşte Duran Holding Yönetim Kurulu Üyesi Taha Duran'ın çalışmalarılya ilgili açıklamaları;

"Köklü bir sanayi geçmişine sahip olan İstanbul ilimizde, sanayi sektörü gerek sağladığı istihdam gerekse ekonomideki yeri düşünüldüğünde il için büyük önem atfetmektedir. İstanbul ilinde sanayi sektörünün gelişiminde Makine Kimya Endüstrisi Kurumunun kuruluşu büyük önem taşımakta olup MKEK sayesinde ilde özellikle Savunma Sanayi konusunda önemli bir tecrübe birikimi oluşmuştur.

Orta ve ileri teknoloji üretimi gerektiren savunma sanayi sektörünün gelişimi gerek sağlayacağı katma değer gerekse teknoloji kullanım seviyesinin artması adına ilimizin kalkınmasında önemli rol oynayacaktır. Başta silah üretimi olmak üzere İstanbul ilimizde savunma sanayinin gelişiminin teşvik edilmesi ve bu konuda üreticilere kolaylıklar sağlanması amacıyla İstanbul Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmuş ve firmalara arazi tahsisleri gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

İstanbul ilinde savunma sanayinin gelişimi için birçok kurum arasında yapılan güç birliğiyle istanbul Silah OSB'nin kurulumu gerçekleştirilmiştir. Gerçekleşen bu yatırımın hayatta kalması ve istikrarlı biçimde büyümesi için İstanbul TSO olarak firmalara öncülük yapacak bir yatırım gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

WhatsApp Image 2021-04-24 at 17.47.46 (3)

Gerçekleşecek yatırım harici beklentileri olmayan, mevcut yatırımın değerlendirilmesi ve büyümesi için tetikleyici rol alması beklenmektedir. Bu çalışma ile analiz edilen firma kurulumuyla İstanbul ilinin savunma sanayi konusunda tecrübesini, İstanbul Üniversitesinin mevcudiyetini, karayolları konusundaki stratejik konumunu, tren yolu varlığını, sosyal donatılarını ve OSB'lerin sağlamış olduğu avantajları harmanlayarak ilin gelişimi için önemli bir adım atılması planlanmaktadır.

İstanbul TSO olarak kuruluşunda aktif olarak rol aldığımız İstanbul Silah Organize Sanayi Bölgesi'nde firma kurulumu gerçekleştirerek, OSB'de yer alan firmalara yenilikçi ve profesyonel yapılanması ile örnek teşkil edecek bir yapı kurmayı hedeflemekteyiz. İstanbul ili silah üretimi ile özleşmiş yapısı özellikle öne çıkan MPT 76 ve MPT 55 silahlarının üretiminin gerçekleştirilmesi planlanan firma, OSB'de işbirliği kültürünün gelişmesi ve devlet desteklerinin kullanımı konusunda öncü rol oynaması planlanmaktadır.

WhatsApp Image 2021-04-24 at 17.47.46 (2)

İstanbul Silah OSB'de firma kurulumu için gerçekleştirilen bu fizibilite çalışması kapsamında öncelikle firmanın spesifik üretim konusunun katılımcı yöntemlerle belirlenmesi amacıyla hem kurumların hem de yatırımcıların görüşlerine kurum ziyaretleri, çalıştaylar, anketler ve toplantılar ile başvurulmuştur. Görüşmeler sonucunda MPT 76 ve MPT 55 silahlarının alt ve üst gövde parçalarının üretilmesine karar verilmiştir. Fizibilite kapsamında yer alan iki parça haricinde diğer silah ve mühimmat parçaları da üretilebileceği bir tesis ön görülmüştür. ARGE'sini kendimiz geliştireceğimiz özgün ürünler de bu imalat tesisinde üretilecektir. Savunma sanayinin genelde kamu alımına dayalı ve ihale bazlı ilerlemesinden dolayı otomotiv yan sanayi gibi diğer sektörlere de belirli bir oranda imalat yapılması planlanmaktadır.

WhatsApp Image 2021-04-24 at 17.47.46 (1)

Hazırlanan “Silah Parçası Üretimi Yatırım Fizibilitesi” ilimizde yapılacak yatırımların bilimsel zeminlere dayanarak gerçekleştirilmesi ve savunma sanayinde özellikle silah ve silah sistemlerinin üretimi konusunda ilimizde gerçekleşecek yatırımların artmasına katkı sağlanması temenni edilmektedir. Son olarak çalışmanın gerçekleşmesine katkı sağlayan firmalarımıza, araştırmayı gerçekleştiren akademisyen ve araştırmacılarımıza, teşekkürlerimizi iletiriz."

TAHA DURAN
DURAN HOLDİNG YÖNETİM KURUL ÜYESİFacebook Twitter Google Plus WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU
-

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | FOTO GALERİ | VİDEO GALERİ | KÜNYE | REKLAM | İLETİŞİM | RSS
Medya24.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Spor Gündem Politika Dünya Teknoloji Ekonomi Eğitim Magazin Yaşam Kadın Aktüel Medya