Antik kentin kültürel zenginliklerinin muhafazasına katkıda bulunmayı amaçlayan bu destek, kültür turizminin gelişimine ve dünya kültürel mirasının korunmasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Yediyol Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Şuheyp Mendi, şirket olarak jeotermal enerji sektöründeki faaliyetlerinin yanı sıra kültür ve sanata destek vererek ülkeye hizmet ettiklerini belirtti. Mendi, "T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Magnesia Antik Kenti kazı çalışmalarının sponsorluğunu üstlendiğimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz." şeklinde konuştu.

WhatsApp Görsel 2024-01-03 saat 16.45.38_ed5bf9e9

Magnesia Antik Kenti Kazı Başkanı Doç. Dr. Görkem Kökdemir ise Yediyol Holding'in destekleriyle ilgili memnuniyetini dile getirerek, "Bu tür sponsorluklar, tarihi ve kültürel mirasımızın korunmasında kritik bir rol oynuyor. Yediyol Holding'in bu katkısı, kazı çalışmalarımızın başarılı bir şekilde yürütülmesine olanak sağlayacak." dedi.

WhatsApp Görsel 2024-01-03 saat 16.45.38_87ab045f

Aydın'ın Germencik ilçesinde bulunan Magnesia Antik Kenti, M.Ö. 4. yüzyıldan günümüze birçok tarihi eseri içerisinde barındırmaktadır. Artemis Tapınağı, antik kent içinde bulunan ve tanrıça onuruna yapılan en estetik tapınaklardan biri olarak kabul edilirken, aynı zamanda antik kent içindeki 30.000 kişilik stadyum, Dünya'nın en iyi korunan antik stadyumları arasında yer almaktadır.

Yediyol Holding Hakkında:
1998 yılında kurulan Yediyol Holding, farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve toplum ve çevre odaklı bir jeotermal enerji şirketidir. Ülkemizin sürdürülebilir geleceği için çalışan şirket, jeotermal kaynaklardan elde edilen enerjiyi kullanarak enerji, turizm, jeotermal enerjili tarım ve kentsel dönüşüm alanlarında faaliyet göstermektedir. Yediyol Holding, yenilenebilir jeotermal enerji alanındaki projeleriyle Türkiye'nin önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır.

1 Ölü, 10 Yaralı ve 174 Kişi Kurtarıldı 1 Ölü, 10 Yaralı ve 174 Kişi Kurtarıldı

WhatsApp Görsel 2024-01-03 saat 16.45.38_f11b300d