Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçim Öncesi Diyarbakır Ziyareti ve Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 gün kala yerel seçimlere odaklanmışken, Diyarbakır'da seçim çalışmalarına devam ediyor. Muhalefeti eleştirmekte kararlı olan Erdoğan, "Kürt kardeşlerimin iradesini işporta pazarına çıkardılar" sözleriyle sert bir şekilde tepki gösterdi. Açıklamalarıyla dikkat çeken Cumhurbaşkanı, terörle mücadeledeki kararlılık mesajlarını da yineledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda halka hitaben yaptığı konuşmada, muhalefetin kent uzlaşısı adı altında oluşturduğu ittifakı eleştirdi. Kirli bir ittifak olarak nitelendirdiği bu oluşumu sert bir dille eleştiren Erdoğan, "Tek sermayesi sizlerin oyları olan DEM, benim Kürt kardeşlerimin iradesini işporta pazarına çıkarmıştır" ifadeleriyle tepkisini dile getirdi ve pazarlıkta hizmet ve eser siyasetinin olmadığını vurguladı.

Terörle mücadeledeki kararlılığını da yineleyen Cumhurbaşkanı, PKK'yı sınırlar içinde etkisiz hale getirdiklerini ve sınırların ötesini de adım adım kontrol altına aldıklarını belirtti. Türkiye'nin terörle mücadelesindeki kararlılığını vurgulayan Erdoğan, "Türkiye'ye 40 yıl boyunca terörle bedel ödetildi, bir 40 yıl daha buna tahammülümüz yok" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasında ayrıca, Diyarbakır'a yapılan yatırımlara da vurgu yapıldı. Diyarbakır'a 265 milyar lirayı aşkın yatırım yapıldığını ve birçok alanda hizmetlerin devam ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamaları, seçim öncesindeki siyasi atmosferi yansıtan önemli bir tabloyu oluşturuyor. Özellikle terörle mücadeledeki kararlılık ve yerel seçimlerdeki stratejik değerlendirmeler dikkat çekiyor.