Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki çekişmeli maçın ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından verilen cezalar netlik kazandı. Trabzonspor Kulübü, maçtaki saha olayları sebebiyle 6 maç seyircisiz oynama cezası aldı. Ayrıca, kulübe 3 milyon 112 bin TL para cezası verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamaya göre, maçta yaşanan olaylar sonucunda Trabzonspor'a yönelik alınan cezalar şu şekilde belirlendi:

Trabzonspor'un, Fenerbahçe ile oynanan maçta taraftarlarının neden olduğu saha olayları dolayısıyla 6 resmi maçı seyircisiz oynama ve 3.000.000 TL para cezası alma kararı alındı. Saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu bölümlerdeki seyircilerin bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu maça girişlerinin engellenmesine de karar verildi.

Genetik Faktörlerin Spor Performansını Etkilemesi Genetik Faktörlerin Spor Performansını Etkilemesi

Aynı maçta Trabzonspor'un, anons sisteminin ev sahibi takımı destekleyici şekilde kullanılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 112.000 TL para cezası aldığı açıklandı.

Trabzonspor'un antrenörü Egemen Korkmaz'ın, rakip takım sporcusuyla kavga etmesi sonucunda 1 resmi maçta soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13.000 TL para cezası aldığı belirtildi.

Fenerbahçe cephesinde ise oyunculardan Bright Osayi Samuel'e herhangi bir ceza verilmezken, Jayden Quinn Oosterwolde'ye rakip takım tribünlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareketinden dolayı 39.000 TL para cezası ve rakip takım taraftarlarıyla kavga etmesi nedeniyle 1 resmi maçtan men ve 13.000 TL para cezası uygulandı.

İrfan Can Eğribayat için sportmenliğe aykırı hareketi gerekçesiyle ceza tayin edilmedi ancak rakip takım taraftarlarıyla kavga etmesi nedeniyle 1 resmi maçtan men ve 13.000 TL para cezası alırken, Fenerbahçe görevlilerinden Kürşat Çiftlik ve Okan Özkan da rakip takım taraftarlarıyla kavga etmeleri sonucu 15 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı.