1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle İstanbul'da yoğun güvenlik önlemleri alındı. Taksim Meydanı çevresi ve İstiklal Caddesi'ne çıkan sokaklarda polis, yürüyüş yapmak isteyen gruplara müdahale etti ve bazı kişileri gözaltına aldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Taksim'e yönelik toplu etkinliklere izin vermedi. Polis, Taksim'e yürümekte ısrar eden gruplara karşı harekete geçerek farklı noktalarda toplamda 20'den fazla kişiyi gözaltına aldı.

Ara Sokaklardan Taksim'e Yönelen Gruplara Müdahale
Bazı gruplar, ara sokakları kullanarak İstiklal Caddesi'ne çıkmaya çalıştı. Polis, yürüyüşlerine izin vermedi ve engellemek için müdahale etti. Beşiktaş'ta Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyesi bir grup, Barbaros Bulvarı'na çıkmaya çalışırken polisle karşılaştı. Çevik kuvvet ekipleri, bu gruptan yaklaşık 20 kişiyi gözaltına aldı.

Şişli'deki Grup ve Diğer Noktalarda Müdahale
Şişli Darülaceze Caddesi'nde toplanan bir grup, trafiği kapatarak Taksim'e yürümek istedi. Polis, bu grubu durdurdu ve 11 kişiyi gözaltına aldı. Aynı zamanda Kurtuluş'tan Taksim'e sloganlar atarak yürümek isteyen Umut-Sen üyelerine de müdahale edildi. Polis ekipleri, bu gruptan 13 kişiyi gözaltına aldı.

Dolapdere'den Taksim'e doğru ilerleyen bir başka grubun yürüyüşüne de polis izin vermedi ve uyarılara rağmen dağılmayan gruptaki 5 kişiyi gözaltına aldı.

Farklı Sendikalardan Gelen Gruplara Müdahale
Çeşitli sendikaların üyelerinden oluşan 6 farklı grup, Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi önünde toplanmaya çalıştı. Polis, bu grupların toplanmasına müdahale ederek, gözaltına aldığı kişileri otobüslere bindirip emniyete götürdü.

Bakan Şimşek'ten Finansal Okuryazarlık Açıklamaları Bakan Şimşek'ten Finansal Okuryazarlık Açıklamaları

Mecidiyeköy Büyükdere Caddesi'nde kol kola girerek slogan atan 4 kişi de polis tarafından gözaltına alındı. Polis, bu yıl 1 Mayıs etkinlikleri kapsamında Taksim'e yönelik her türlü toplu hareketlenmeye karşı sıkı önlemler alarak müdahalede bulundu.