Aziz Yıldırım: "Tek Hedef Şampiyonluk"

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, başkan seçilmesi halinde kimseyle kavga etmeyeceğini ve tek hedefinin şampiyonluk olduğunu vurguladı. Cemile Sultan Korusu'nda yaptığı açıklamalarda, takımın 10 yıldır futbolda şampiyon olamadığını ve bu özlemi bitireceklerini belirtti. Yıldırım, "Bu şekilde gidersek şampiyon olma şansımız çok az. Ancak uzlaşma ve barışmayla ayağa kalkabiliriz” dedi.

Yıldırım, Fenerbahçe'nin 60 bin üyesi olduğunu hatırlatarak, "Hiç kimse elini taşın altına koymayacak mı? İsterdik ki 5 tane ayrı başkan adayı çıksın. Fenerbahçe'de mal yaratan tek başkan benim. Hep borçtan bahsediliyor ama bıraktığım maddi kaynaktan bahsetmiyorlar. Şimdi gelirsek kafamız tek bir şeye çalışacak: Fenerbahçe'yi şampiyon yapmak" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, devletle kavga edilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, "Spor kulüpleri devletle kavga edemez. Kimseyle kavga etmeyeceğim. Tek derdim, 3 Temmuz sonrası oluşan maddi hasarın tespit edilmesi. Masaya oturup konuşup anlaşmamız lazım. O zaman ne borç kalır ne de bir şey" diye konuştu.

Yıldırım ayrıca, "Ben başkan olduğumda 'Ali Şen başkan Fenerbahçe şampiyon' diye bağırıyorlardı. 20 sene boyunca kimse bağırmadı. Bir sürü olay yaşadık, hiç 'Ali Şen gelsin konuşsun' demedim. İşte geldim! Ali Bey ile bir araya geliriz ama önemli olan fikirde anlaşmak. Ben sırf başkan olmak için gelmiyorum. 20 sene yaptım, bana ne katacak başkanlık. Beni anlayın. Ne yapacaksak gelin imece usulü hep birlikte yapalım" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe, Kayserispor'u Kadıköy'de Mağlup Etmeyi Başardı Fenerbahçe, Kayserispor'u Kadıköy'de Mağlup Etmeyi Başardı

Yıldırım, Fenerbahçe Koleji'ni yapma planlarından ve otobüs kurşunlanması olayının faillerini açıklama konusunda devletle işbirliği yapacaklarını belirterek, "Devletle kavga etmezsen her şeyi çözersin!" dedi.