Bakan Bolat: "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi"ni İnceliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi"ne dair önemli açıklamalarda bulundu. Bolat, paketin makroekonomik istikrara katkı sağlayacağını vurguladı.

Eyüpsultan'daki Ölümcül Kaza İçin Kırmızı Bülten Çıkarıldı Eyüpsultan'daki Ölümcül Kaza İçin Kırmızı Bülten Çıkarıldı

Bakan Bolat, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından kamuoyuyla paylaşılan "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi"ni sosyal medya hesabından değerlendirdi.

Paketin, kamu tasarrufu, bütçe harcamalarında disiplin ve kamu yatırımlarında verimlilik gibi önemli alanlarda tedbirler içerdiğini ifade eden Bolat, şunları kaydetti: "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi, Orta Vadeli Program kapsamında uyguladığımız ekonomi politikalarının önemli bir parçasıdır. Hedefimiz, yurt içi tasarrufları artırarak makroekonomik istikrarı güçlendirmektir ve bu paket bu hedefe katkı sağlayacaktır."

Bolat, Ticaret Bakanlığı olarak paketin uygulanmasını yakından takip edeceklerini belirterek, "Mal ve hizmetler ihracatını artırmak ve dış ticaret açığını azaltmak gibi hedefler doğrultusunda kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.