Haberleşme Uydusu Türksat 6A ABD'ye Uğurlanıyor Haberleşme Uydusu Türksat 6A ABD'ye Uğurlanıyor

HAVELSAN, 8. Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı'nda (DIMDEX 2024), Katar'da sergilediği yazılım odaklı çözümler ve "dijital birlik" konsepti ile dikkat çekti. Bu yıl üçüncü kez katıldıkları fuar, şirket için önemli iş birliklerini ve projelerin devamını sağlama fırsatı sunuyor.

Genel Müdür Mehmet Akif Nacar, fuar kapsamında gerçekleştirilen önemli anlaşmaları, özellikle helikopter simülatörünün bakım ve idame anlaşmasını vurguladı. Katar'daki eğitim projeleri için yapılan görüşmeler ve çalışmalar, fuarın verimliliğini artırıyor. Çeşitli ülkelerden temsilcilerle önemli görüşmelerin yapıldığını belirten Nacar, bu etkileşimlerin şirketin global vizyonunu pekiştirdiğini ifade etti.

Katar'daki yeni eğitim merkezleri için donanım, ekipman ve eğitim konseptine dair devam eden projeler ve mutabakat anlaşmaları da fuarın gündem maddeleri arasında yer aldı. Nacar, Katar'da uzun vadeli bir gelecek gördüklerini, kurdukları işbirliği modelinin hem şirkete hem de Katar'a büyük değer kattığını belirtti.

Fuar, ayrıca HAVELSAN'ın paraşüt simülatörü ve insansız deniz araçları gibi yenilikçi ürünlerini sergileme fırsatı sunuyor. Bu ürünler, Katar'daki eğitim merkezlerinde kullanılması planlanan önemli enstrümanlar arasında. Özellikle ADVENT Ağ Destekli Veri Entegre Savaş Yönetim Sistemi ve DEARSAN ile imzalanan hücumbot projesi gibi denizcilik alanındaki gelişmeler, HAVELSAN'ın bu sektördeki öncü rolünü pekiştiriyor. Nacar, Katar Deniz Kuvvetleri ile işbirliklerinin devam edeceğinin altını çizerek, bu işbirliğinin önümüzdeki dönemde de sürdürüleceğini vurguladı.