Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Güçleniyor Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Güçleniyor

Borsa İstanbul, Pasifik Teknoloji ve Sekuro Plastik hisselerinde alınacak tedbirleri duyurdu, rakamlara dikkat edilerek güncellenmiş bir şekilde haber aşağıda yer almaktadır:

Borsa İstanbul, Pasifik Teknoloji ve Sekuro Plastik hisselerinde önleyici tedbirler uygulanacağını açıkladı. Detaylar haberimizde!

Borsa İstanbul, yaptığı detaylı incelemeler sonucunda Pasifik Teknoloji ve Sekuro Plastik hisselerinde kredi işlemlerine yönelik önleyici tedbirlerin uygulanacağını belirtti. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Pasifik Teknoloji ve Sekuro Plastik hisselerinin belirli bir süre için tedbir kapsamına alındığı bildirildi.

Borsa İstanbul (BİST), Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde aldığı bu kararla, Pasifik Teknoloji ve Sekuro Plastik hisselerinin 04/04/2024 tarihinden başlayarak 03/05/2024 tarihine kadar olan süreçte kredili işlemlere konu edilemeyeceğini duyurdu. Bu tedbirin, hisse senetlerinin piyasa düzeni ve istikrarını koruma amacı taşıdığı vurgulandı.

Yatırımcılar ve piyasa katılımcıları için bu karar, söz konusu hisse senetlerinde yapacakları işlemler açısından önem taşıyor. Kararın, hisse senetlerindeki olağanüstü fiyat ve miktar hareketlerinin sınırlanması amacıyla alındığı belirtildi. Yatırımcıların bu dönemde ilgili hisse senetleriyle ilgili işlemlerini bu tedbirleri göz önünde bulundurarak planlamaları gerekiyor.