23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin 104. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde çeşitli etkinlikler düzenlendi. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş liderliğindeki devlet erkanı, Anıtkabir'e giderek Atatürk'ün mozolesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Kurtulmuş, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı ve şunları yazdı: "Milletimizden aldığımız emanetle Cumhuriyetimizin ikinci asrının Türkiye Yüzyılı olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Hedefimiz, muasır medeniyetler seviyesini aşmaktır."

Anıtkabir'de düzenlenen törenin ardından Meclis'teki Atatürk Anıtı önünde de bir tören yapıldı. Törene, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TBMM Başkan Vekilleri Bekir Bozdağ ve Gülizar Biçer Karaca, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, AK Parti Grup Başkan Vekilleri Özlem Zengin, Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu ve Leyla Şahin Usta, CHP Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın ve TBMM'nin çeşitli üyeleri ile personeli katıldı. Katılımcılar, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktılar, saygı duruşunda bulundular ve İstiklal Marşı'nı okudular.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalarken milli egemenliğin ve Cumhuriyet'in önemine vurgu yaparak, TBMM'nin 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı. Ayrıca, Kurtulmuş, "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutluyoruz ve Meclisimizin dünya çapındaki saygın konumuyla kıvanç duyuyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yüzlerinin her daim gülmesi ve bayram sevinçlerinin hiçbir zaman eksilmemesini diliyoruz" ifadelerini kullandı.

23 Nisan dolayısıyla sosyal medya üzerinden bir mesaj paylaşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bugünün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesiyle TBMM'nin kuruluş yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, "Cumhuriyetimizi, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla güçlü yarınlara taşımaya devam edeceğiz" dedi.

2K Formülü, AK Parti'de Değişim Süreci Başlıyor 2K Formülü, AK Parti'de Değişim Süreci Başlıyor

Yılmaz, mesajında ayrıca, Türk milletinin, çocuklarına güçlü ve özgüvenli bir gelecek sunmak için çalışmaya devam edeceğini vurgulayarak, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlar, daha nice güzel bayramları hep birlikte kutlamayı temenni ederim" ifadelerini kullandı.