İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son zamanlarda Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a karşı sert bir tavır sergiliyor. Akşener, "Kefil olduğumuz kişilerin hırsız çıktığını gördüğümüzde yaşadığımız hayal kırıklığını anlatmak mümkün değil" şeklinde konuşarak, seçimlerde desteklediği ancak sonradan hırsızlıkla suçlanan isimleri ima ediyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Altılı Masa'nın dağılmasının ardından İyi Parti, 31 Mart yerel seçimlerine kendi başına katıldı. Ancak bu süreçte partinin yerel seçimlerdeki performansı ciddi şekilde düştü ve liderleri Meral Akşener'in yakında kongreye gitme kararı aldığı belirtiliyor. Akşener, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef aldığı açıklamalarda bulundu.

Nevşehir'deki bir iftar programında konuşan Akşener, "Bizim desteklediğimiz kişilerin hırsız çıkması gerçeğiyle yüzleşmek acı verici" dedi.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ ELEŞTİRİSİ

Akşener, isim vermeden CHP'li İmamoğlu ve Yavaş'ı eleştirerek, "Hepimiz dürüst olduğunu düşündüğümüz kişilere destek oluyoruz ancak sonra onların hırsız olduğunu görmek büyük bir acı" ifadelerini kullandı.

"BANA ABLA DEMEYİN"

Ülkeyi Yöneteceğini Zanneden Zavallılar Ülkeyi Yöneteceğini Zanneden Zavallılar

Öte yandan, Akşener daha önce de CHP'yi eleştirmiş ve "Bana abla demeyin, istemiyorum. Çünkü sizin samimiyetsiz abla demeniz milletimize yapılmış büyük bir hakarettir" demişti. İyi Parti'nin Olağanüstü Kongresi'nin 27 Nisan'da gerçekleşeceği duyuruldu.