Rusya Dış İstihbarat Servisi Direktörü Sergey Narışkin, Fransa'nın Ukrayna'ya askeri birlik gönderme planları hakkında bilgi verdi. Narışkin'in açıklamalarına göre, Fransa ilk etapta yaklaşık 2 bin askeri Ukrayna'ya göndermeyi planlıyor.

Narışkin, Fransa'nın Ukrayna'ya göndermeyi planladığı askeri birlik hakkında detaylar paylaştı. Ülkenin mevcut yönetiminin Fransız halkının ve generallerin endişelerini önemsemediğini belirterek, Rusya Dış İstihbarat Servisi'ne gelen bilgilere göre, Ukrayna'ya ilk aşamada 2 bin kişilik bir birlik gönderileceğini ifade etti.

Ayrıca, Narışkin, Fransız birliğinin Rus ordusunun öncelikli hedefi haline geleceğini vurguladı. Fransa'nın Ukrayna'da hayatını kaybeden Fransız askerlerinin sayısının artmasıyla ciddi bir endişenin ortaya çıktığını da dile getirdi.

Narışkin, Fransa'da son 50 yılda Cezayir'deki savaştan beri bu kadar yüksek kayıp yaşanmadığını belirterek, bu durumun Fransız ordusundaki aktif orta düzey subaylar arasında memnuniyetsizliğe yol açabileceğinden Fransa'nın askeri liderliğinin endişe ettiğini aktardı.