Paşinyan'ın 1915 Olayları İfadesi Tartışmalara Yol Açtı Paşinyan'ın 1915 Olayları İfadesi Tartışmalara Yol Açtı

İYİ Parti'nin lideri Meral Akşener, partisinin yaklaşan seçimli olağanüstü kurultayında aday olmayacağını duyurdu. Akşener, 30 yıllık siyasi kariyeri boyunca Türkiye'nin ihtiyaçlarını merkeze aldığını ve her kararının sorumluluğunu üstlendiğini belirtti. Ayrıca, her defasında ödenmesi gereken bedelleri başkalarından bir beklentisi olmaksızın karşıladığını ve bu kararlarından hiçbir zaman pişmanlık duymadığını vurguladı.

Akşener, partisinin yetkili kurullarının aldığı kararla 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerine "hür ve müstakil olarak" katılma tercihini hatırlattı. Bu kararın, Türkiye'de giderek yerleşen siyasi kutuplaşmanın önüne geçmek ve millete rekabetsiz siyasetten kurtulacak bir alternatif sunmak için alındığını ifade etti.

Aday olmama kararını açıklarken zorluklarla, propagandalarla ve muhtemel olumsuz seçim sonuçlarıyla yüzleşeceklerinin bilincinde olduğunu dile getiren Akşener, aldığı ve alacakları risklerin farkında olduğunu belirtti. Bu süreç boyunca sonuçların kendisine ait olduğunu vurgulayan Akşener, seçim sonuçlarına ilişkin ödedikleri bedelin kabul edilebilir olduğunu ifade etti.

Gelecekte de milletin, devletin ve ülkenin iyiliği için gerektiğinde her türlü bedeli ödemeye hazır olduğunu belirten Akşener, seçimli olağanüstü kurultayda genel başkanlık için aday olmayacağını açıkladı. Kurultayın, parti, millet ve ülke için hayırlara vesile olmasını diledi ve aday olacak diğer arkadaşlarına başarılar diledi.