Türkiye'nin Terörle Mücadelesinde Yeni Dönem

Vance'ın Ukrayna'ya Yardım Paketine Tepkisi Vance'ın Ukrayna'ya Yardım Paketine Tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son bir yılda PKK/KCK'ya yönelik operasyonlarda 7'si kırmızı kategoride aranan, toplam 1045 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Erdoğan, "Terör örgütü kıpırdayamaz halde. İnşallah yaz ayları boyunca çok daha kararlı ve sonuç alıcı operasyonlar gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin terörle mücadelesinde elde edilen başarıları ve gelecekteki hedefleri anlattı. Erdoğan, özellikle PKK/KCK'ya yönelik operasyonların hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından önemli satır başları şu şekilde:

"Bir cihan imparatorluğunun bakiyesi üzerine kurulan Türkiye gibi bir devleti ırkçı, lümpen faşizmin sığ sularına hapsetmeye kimsenin gücü yetmez. Ülkemizin ekonomisine, turizmine, ticaretine ve kamu diplomasisine zarar verme girişimlerine eyvallah etmeyeceğiz."

Erdoğan, Türkiye'nin sadece iç güvenlik değil, aynı zamanda uluslararası arenada da etkili bir devlet olduğunu vurguladı. "Devletimizin bir ayağını Anadolu'ya sabitleyip, diğeriyle tüm dünyayı kucaklamaya devam edeceğiz" dedi.

Emniyet teşkilatının güçlendiğini belirten Erdoğan, "Emniyet teşkilatımız 2366 yeni neferle milletimize karşı sorumluluklarını çok daha etkin yere getirecektir" ifadelerini kullandı.

"KANUNUN ARKASINDA DOLANARAK DÜZEN SAĞLANMAZ"

Erdoğan, hukukun üstünlüğünün önemine değinerek, "Kanunun arkasında dolanarak toplumda düzen sağlanmaz. Vatandaşlarımız kolluk kuvvetlerine baktığında hukuk devletini de görmek ister" dedi. Güvenlikle özgürlük arasındaki hassas dengeyi korumanın devletin temel hedefi olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Sizden de kanunları uygularken daime bu hassasiyetle hareket etmenizi bekliyorum" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı, vatandaşın malına, namusuna, özgürlüklerine ve güvenliğine kastedenlere karşı asla müsamaha gösterilmeyeceğini belirtti. Türkiye'nin asimetrik tehditlerle yüzleşen bir ülke olduğunu vurgulayan Erdoğan, tüm tehditlere karşı mücadele etmenin mecburiyet olduğunu söyledi.

"1 YILDA 1045 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Erdoğan, son bir yılda yapılan operasyonlara dair detaylı bilgiler vererek, "Son bir yılda 34 bin 765 operasyonda toplam 7'si kırmızı kategoride 1045 terörist etkisiz hale getirildi" dedi. FETÖ ile mücadelede de kararlılık vurgusu yapan Erdoğan, "Devletimizin kurumlarının nefesi nereye kaçarlarsa kaçsınlar FETÖ'cü alçakların ensesinde olmaya devam edecektir" dedi.

Erdoğan, Türkiye'nin hiçbir tehdidi göz ardı etmediğini ve her türlü tehdide karşı koyacağını belirterek, "Birileri ısrarla görmek istemese de kimsenin yaptığı yanına kar kalmıyor. Hangi görünüm, hangi kisve altında olursa olsun, kendini devletin ve milletin menfaatlerinin üstünde gören hiçbir yapıya tahammülümüz yoktur" ifadelerini kullandı.

"TERÖR ÖRGÜTÜ KIPIRDAYAMAZ HALDE"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerinin hareket edemez duruma geldiğini belirterek, "Terör örgütü kıpırdayamaz halde. İnşallah yaz ayları boyunca çok daha kararlı ve sonuç alıcı operasyonlar gerçekleştireceğiz" dedi. Son terörist ülkemiz için tehdit unsuru olmaktan çıkarılana kadar mücadeleye devam edeceklerini belirten Erdoğan, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etti.