Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen 7. Gençlik Buluşması öncesinde Sinan Erdem Spor Salonu'nda vakfın 81 il temsilcisiyle bir araya geldi. Konuşmasında, bu seçimin kendisi için bir final niteliği taşıdığını belirterek, "Yasanın bana verdiği yetkiyle bu seçim benim son seçimim olacak, çıkacak sonuç ise benden sonraki kardeşlerime bir emanet olacak." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, gençleri en içten duygularıyla selamladığını belirterek, Türkiye'nin önemli bir döneminde olduklarını vurguladı. 31 Mart'ın Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ve tüm İslam dünyasının gözlerinin Türkiye'de olduğunu dile getirdi. Bu süreçte, AK Parti'nin aldığı sonucun önemine dikkat çekerek, "Her ne kadar bu bir genel seçim olmasa da yerel seçimlerde partimizin alacağı sonuçlar, Türkiye'nin ve İslam dünyasının geleceğini etkileyecek." dedi.

Ülkeyi Yöneteceğini Zanneden Zavallılar Ülkeyi Yöneteceğini Zanneden Zavallılar

Seçimlere 22 gün kaldığını hatırlatan Erdoğan, bu süreyi en verimli şekilde değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. Ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları olarak bir araya gelerek güçlü bir çalışma yapılması gerektiğini vurguladı. Kendisinin bu seçimin finali olduğunu ve sonrasında emanetin devredileceğini belirterek, "Bu nedenle hazırlıklarımızı buna göre yapmalıyız ki 31 Mart akşamı gerekli cevabı sandıkta verebilelim." diye ekledi.

Erdoğan, gençlere olan inancını ve güvenini dile getirerek, "İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir ve diğer illerde değişim ve dönüşüm için çalışmalıyız. Çünkü Türkiye'nin ve İslam dünyasının geleceği bu seçimde şekillenecek." şeklinde konuştu.