Türkiye İşçi Partisi'nin (TİP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Gökhan Zan'ın adaylığını geri çekmesiyle ilgili tartışmalar devam ederken, Gökhan Zan'a ait olduğu iddia edilen ve adaylıktan çekilmemesi için 3 milyon dolar teklif edildiğine dair yeni ses kayıtları gün yüzüne çıktı.

Sözcü TV tarafından yayınlanan kayıtlarda, Zan'ın AKP Hatay İl Binası'ndan arandığı iddia ediliyor ve adaylıktan çekilmemesi karşılığında 3 milyon dolar teklif ediliyor. Ancak Zan, 5 milyon dolar için pazarlık yapıyor.

Konuşmada, Zan olduğu iddia edilen kişinin, TRT'de spor yorumculuğu ve Hatayspor'un sportif direktörlüğü gibi pozisyonlarda yer almak istediği belirtiliyor. Ayrıca, konuşmada, Turgay Kocakaya'nın Zan için AKP'li isimlere 'kendisini garanti altına alması gerekiyor' dediği ifade ediliyor.

Ses kaydının yayınlanmasının ardından Zan, kaydın montaj olduğunu iddia ederek tepki gösterdi. TİP Genel Merkezi'ne suç duyurusunda bulunulması ve kaydın montaj olduğunun belirlenmesi talebini ilettiğini ancak Genel Merkez'in bu konuda kendisini yalnız bıraktığını dile getirdi.

Zan, kaydın itibarını zedelemek amacıyla yayınlandığını belirtti ve herhangi bir yayın yasağı talebinde bulunmayacağını vurgulayarak, "Asla geri adım atmayacağım" dedi.

Hatırlanacağı üzere, TİP dün yaptığı açıklamada Gökhan Zan'ın adaylığını geri çektiğini duyurmuş ve Zan'ın çıkar ilişkilerine girdiğini iddia etmişti. Ancak Zan, adaylıktan çekilmeyeceğini ve iddiaların kumpas olduğunu savunarak kararlılığını ortaya koymuştu.

Zan, ayrıca savcılığa yaptığı suç duyurusunda kendisine 5 milyon TL para istendiğini, tehdit edildiğini ve şantaja maruz kaldığını bildirmişti.