AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Netanyahu yönetiminin insan hakları ihlallerine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye'ye yönelik açıklamalarına sert bir tepki gösterdi.

Devlet Bahçeli'nin Ramazan Bayramı Mesajı Devlet Bahçeli'nin Ramazan Bayramı Mesajı

Çelik, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki hükümetin ve onun politikalarının, masum insanların yaşamını tehlikeye atan katliam şebekesi olarak nitelendirildiği ve bu yönetimin Türkiye'ye yönelik ifadelerinin geçersiz olduğunu vurguladı.

Ömer Çelik, Netanyahu yönetiminin Orta Doğu ve dünya barışına yönelik tehditlerini kınayan küresel vicdana dikkat çekerek, Türkiye'nin, insan haklarına karşı işlenen suçlara karşı duruşunu sürdüreceğini ve adaletin sağlanması için mücadele edeceğini belirtti.

Ayrıca, Türkiye'nin iki devletli çözümü desteklediğini ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin Devleti'nin kurulmasını savunduğunu ifade etti. Çelik, Netanyahu hükümetinin, insan haklarını ve uluslararası hukuku ihlal ettiğini ve Filistinlilere yönelik saldırgan tutumu sebebiyle "soykırım" suçlamalarıyla karşı karşıya kaldığını da ekledi.