Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin artan gücünü, ilkeli ve adil duruşuyla hazmedemeyenlerin pusuda beklediğini belirtti. "Birileri, ülkemizin kazanımlarını zayıflatmak için fırsat kolluyor." diyen Erdoğan, "Bu mesele sadece Tayyip Erdoğan veya AK Parti değil... Bu, doğrudan Türkiye ve Türk milleti meselesidir." şeklinde konuştu.

Yerel seçim çalışmaları son haftaya girerken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Tokat'ta miting düzenledi. Kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

"Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimi rahmetle yad ediyorum. Onu cesareti ve milli iradeye olan sarsılmaz bağlılığı ile hatırlayacağız."

"Cumhur İttifakı'na destek veren Tokat'a teşekkür ediyorum. Bugünkü katılım 45 bin. Tokat, 31 Mart'ta milli irade bayrağını en yükseğe dikerek kendine yakışanı yapacaktır."

"Tokat'ın sonucu sadece yerel yöneticilerini seçmekle kalmayacak, aynı zamanda Türkiye'ye ve dünyaya önemli bir mesaj verecektir. Bu nedenle İstanbul'daki ve Ankara'daki hemşehrilerimizi de aramanızı istiyorum."

"Türkiye'nin artan gücünü, ilkeli ve adil duruşuyla hazmedemeyenler pusuda bekliyor. Birileri, ülkemizin kazanımlarını zayıflatmak için fırsat kolluyor. Akıl sahibi herkes bilmelidir ki bu mesele sadece kişilerle veya partilerle sınırlı değil, doğrudan Türkiye ve Türk milletiyle ilgilidir."

"Siyasi muhalefetin haline hayıflanıyorum. CHP zihniyeti hep vesayet ve darbe safında yer aldığı için siyasi muhalefet boş kaldı. Biz eser siyaseti yaptık. Bizim siyasetimizin merkezinde milletimiz var."

"Tokat'tan İstanbul'a, Ankara'ya selamlar gönderelim. DEM'le girdikleri ittifaka kimlerin koçluk ettiğini görüyorsunuz değil mi? Talimat nereden geliyor? Kandil'den. DEM, geçmişten beri partiymiş gibi davranan bir örgüt aparatıdır."

"31 Mart, 14-28 Mayıs'ın tamamlayıcısı olacak. Ülkemiz bu çorak ve çarpık muhalefet anlayışının tasviyesine şahitlik edecektir."

"Ülkemizi daha da büyüteceğiz. Emeklilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Enflasyonun ikinci yarıdan itibaren düşeceğine inanıyoruz. Bizim referansımız, ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerdir. Son 21 yılda Tokat'a 93 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık."